بهترین تلویزیون های گیمینگ در سال 2020

بهترین تلویزیون های گیمینگ در سال 2020

بهترین تلویزیون های گیمینگ در سال 2020

با افزایش طرفداران کنسول های بازی و بازی های ویدیویی ، اکثر برند های بزرگ دنیا در تولید تلویزیون های خود ، این نکته را در نظر گرفته اند و تلاش کرده اند تلویزیون هایی مناسب برای گیم تولید کنند.

تجربه یک بازی با کیفیت بالا و بی دردسر ، خواسته ی هر گیمری می باشد. اما تنها با داشتن یک کنسول خوب و قدرتمند این امر امکان پذیر نبوده و برای کسب این تجربه لذت بخش شما به یک تلویزیون مناسب بازی با بهترین ویژگی ها هستید.

در انتخاب بهترین تلویزیون های گیمینگ عوامل مهم مختلف و متعددی وجود دارند که در ادامه به بررسی مهم ترین این عوامل خواهیم پرداخت.

عوامل مهم در انتخاب تلویزیون های گیمینگ

عوامل مهم در انتخاب بهترین تلویزیون های گیمینگ

در انتخاب تلویزیون های مخصوص گیم نکات مهمی وجود دارند که برای کسب لذت کامل از بازی خود باید مورد توجه قرار بگیرند.

سرعت عمل

هنگام بازی کردن ، دستوراتی که با دسته کنسول به بازی اعمال می کنید ، در تلویزیون های مختلف با زمان های متفاوتی به تلویزیون می رسند. به این زمان ارسال دستور به تلویزیون ، سرعت عمل ورودی تلویزیون گفته می شود.

از جمله مهمترین عوامل سرعت عمل می باشد که تاثیر مستقیمی بر لذت بردن یا نبردن ما از بازی دارد.

در تلویزیون های با سرعت عمل پایین ، تلویزیون دستورات اجرایی شما را دیر تر دریافت می کند به عنوان مثال دیرتر شلیک می کند ، دیر تر پاس می دهد و … که در این حالت به احتمال زیاد شما را از بازی کردن پشیمان خواهد کرد.

نرخ تازه سازی تصاویر

نرخ تازه سازی تصاویر در بازی های پر سرعت از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. نرخ تازه سازی بالا باعث از بین رفتن تار بودن صفحه و کند بودن بازی خواهد شد.

در صورتی که شما از تلویزیونی با نرخ تازی سازی پایین استفاده کنید، بازی هایی که سرعت بالایی دارند مانند بازی های مسابقات ماشین سواری ، موتور سواری و … را نمی توانید به خوبی بازی کرده و در اجرا این بازی ها با مشکل مواجه خواهید بود.

اتصال

اتصال به کنسول های بازی در بهترین تلویزیون های گیمینگ

اتصال کنسول های بازی به تلویزیون ها از طریق درگاه های HDMI صورت می گیرد که تقریبا تمامی تلویزیون های امروزی از این درگاه های پشتیبانی می کنند.

با این حال برای پشتیبانی از کنسول ها در برخی از دستگاه ها ، نیاز به درگاه HDMI 2.0 می باشد. بهتر است برای راحتی خیال ، تلویزیون هایی با درگاه های HDMI 2.0 خریداری کنید.

حالت بازی

تلویزیون های امروزی حالت های مختلفی مانند حال سینما ، حالت صوتی و …. دارند. در برخی از تلویزیون ها ، حالت بازی نیز در میان این حالت ها موجود می باشد که تاثیر بسزایی در کیفیت بازی و سرعت عمل تلویزیون در هنگام بازی کردن دارند.

در این حالت سرعت عمل تلویزیون تقریبا 2 برابر شده و تجربه لذت بخش تری خواهید داشت.

رنگ

کنتراست مناسب ، رنگ مشکی عمیق ، تصویر درخشان و … عواملی هستند که در کیفیت تصویر تلویزیون تاثیر می گذارند.

کیفیت تصویر تلویزیون خود نیز یکی از عوامل مهم در لذت بردن از بازی می باشد.

برای چک کردن این عامل در هنگام خرید بهترین تلویزیون های گیمینگ ، می توانید به داشتن استاندارد HDR توجه نمایید.

استاندارد High Dynamic Range یا همان HDR امکان نمایش طیف گسترده تری از رنگ ها از تاریک ترین رنگ تا روشن ترین رنگ را در تلویزیون ایجاد میکند.

اکثر تلویزیون های ساخته شده از سال 2018 به بعد ، دارای استاندارد HDR10 می باشند.

اندازه تصویر و سیستم صدا

اندازه تصویر و سستم صدا در بهترین تلویزیون های گیمینگ

در انتخاب اندازه تصویر در بهترین تلویزیون های گیمینگ ، اگر مبحث هزینه را کنار بگذاریم ، اندازه تلویزیون به فاصله نشستن شما تا تلویزیون بستگی دارد.

به طور کلی فاصله نشستن شما از تلویزیون باید 1 تا 1.5 برابر اندازه تلویزیون باشد. به عنوان مثال در حالتی که شما قصد دارید در فاصله 1.5 متری از تلویزیون نشسته و بازی کنید ، بهتر است از تلویزیونی با اندازه 49 الی 60 اینچی استفاده کنید.

سیستم های صوتی نیز تاثیر زیادی بر بازی خواهند داشت.

امروزه تلویزیون ها بیشتر با سیستم صوتی جداگانه مانند اسپیکر ، ساندبار و… عرضه می شوند که باعث بهبود سیستم های صوتی شده اند.

تلویزیون های LCD/LED یا OLED؟

از سال 2019 تعداد تلویزیون های OLED در بازار بیشتر شده و طرفداران بیشتری نیز پیدا کرده اند.

با آمدن این تلویزیون ها ، سطح کیفی و لذت گیم ها نیز بیشتر شدند.

به راحتی می توان گفت تلویزیون های OLED جزو بهترین تلویزیون های گیمینگ می باشند و نسبت به تلویزیون های LCD/LED برتری دارند. اما نکته ای که در اینجا وجود دارد قیمت می باشد.

قیمت تلویزیون های OLED در مقایسه با تلویزیون های LCD/LED بیشتر می باشد.

اما اگر قیمت اهمیت چندانی برای شما ندارد ، حتما از تلویزیون های OLED استفاده کنید.

6 تلویزیون برتر گیمینگ

1. تلویزیون OLED 854 فیلیپس

تلویزیون OLED 854 فیلیپس در بهترین تلویزیون های گیمینگ

این تلویزیون در اندازه های 55 و 65 اینچی ارائه شده و دارای نمایشگر 4K Ultra HD OLED بوده و جنس نمایشگر آن a p s ( ضد ضربه و نشکن ) می باشد که برای بازی بسیار مناسب می باشد.

همچنین تلویزیون فیلیپس OLED 854 از موتور پیکسل P5 Pro Perfect Picture Engine بهره می برد و سرعت عمل آن 5000 PPi می باشد که هر نوع بازی را به راحتی پخش می کند.

همچنین این دستگاه دارای 4 خروجی HDMI بوده و از +HDMI 10 نیز پشتیبانی می کند.

یکی از ویژگی های بارز این تلویزیون که آن را از دیگر تلویزیون ها متمایز می کند ، ویژگی امبیلایت این تلویزیون می باشد.

امبیلایت به این معنی می باشد که در پشت تلویزیون چراغ های وجود دارند که رنگ هایی که در تلویزیون در حال پخش دن می باشند را از چراغ های پشت به روی دیوار می اندازد.

با وجود این ویژگی می توانید ساعت ها در بازی غرق شده و از گیم خود لذت ببرید.

در مجموع یکی از بهترین تلویزیون های گیمینگ ، تلویزیون OLED 854 فیلیپس می باشد.

مشاهده کامل مشخصات این تلویزیون + خرید تلویزیون OLED 854 فیلیپس

نسخه 65 اینچی این تلویزیون

2. تلویزیون LG B9 OLED

تلویزیون LG B9 OLED در بهترین تلویزیون های گیمینگ

یکی از بهترین تلویزیون های گیمینگ 4K که تا به حال بررسی شده است ، تلویزیون B9 ال جی می باشد.

مانند اکثر تلویزیون های OLED ، کیفیت کنتراست تصویر را با کنتراست بی نهایت و هندلینگ عالی به شما ارائه می دهد.

زاویه دید گسترده آن برای بازی های co-op ( بازی های مشارکتی ) با گروهی از افراد و دوستان عالی بوده و حتی در روشن ترین شرایط نورپردازی ، بازتاب های فوق العاده خوبی دارد.

از آنجایی که OLED ها می توانند پیکسل های جداگانه را خاموش کنند ، یکنواختی رنگ سیاه تصویر عالی است.

با استفاده از OLED ها ، زمان پاسخگویی تقریباً لحظه به لحظه است ، بنابراین صحنه های پر سرعت واضح به نظر می رسند.

اگر آن را با نرخ تازه سازی 120 هرتز ، تاخیر در ورودی و پشتیبانی از VRR ترکیب کنید ، تقریباً یک تلویزیون عالی برای یک تجربه بازی همه جانبه خواهید داشت.

البته همیشه موضوع مخوف حفظ موقت تصویر و سوزش دائمی وجود دارد ، که می تواند زمانی اتفاق بیفتد که عناصر استاتیک در مدت زمان طولانی مانند رابط کاربری یک بازی در همان مکان نمایش داده شوند.

به گفته این ، اگر محتوای متنوعی را تماشا می کنید و همیشه همان بازی را بازی نمی کنید ، بعید به نظر می رسد مسئله مهمی باشد.

یکی دیگر از نقاط ضعف این تلویزیون دقت رنگ نسبتاً ضعیف آن است ، بنابراین اگر به تولید مثل دقیق رنگ دقت می کنید ، کالیبره شده است.

با توجه به نرخ تجدید متغیر آن ، باید بدانید که پشتیبانی از FreeSync ، G-SYNC و HDMI Forum VRR را شامل می شود که دیدن آن در تلویزیون بسیار نادر است و از آن بسیار استقبال می شود.

و در آخر اینکه ، اگر روی Xbox One یا رایانه شخصی بازی می کنید ، می توانید از “Auto Low Latency Mode” خود استفاده کنید که به طور خودکار با راه اندازی یک بازی ، حالت “Game” را فعال می کند ، و اطمینان می دهد که همیشه کمترین میزان ورودی را دارید.

در کل ، این یک تلویزیون فوق العاده برای گیمرهای جدی است.

3. تلویزیون LG C9 OLED

تلویزیون LG C9 OLED در بهترین تلویزیون های گیمینگ

این تلویزیون یک جایگزین با صحت رنگ بهتر برای تلویزیون LG B9 OLED می باشد. اگر به دقت رنگ اهمیت می دهید اما برای انجام کالیبراسیون برنامه ریزی نکنید ، به LG C9 OLED نگاهی بیندازید.

عملکرد آن بسیار مشابه LG B9 OLED است. با این حال ، دقت رنگ خارج از جعبه به طور قابل توجهی بهتر است.

این باعث درخشان تر شدن شده تا یک تجربه HDR حتی بهتر داشته باشید ، و استفاده از شیب آن بهتر است و این باعث باندینگ شدن کمتر می شود.

به غیر از این ، این دو خواهر و برادر ویژگی های یکسانی دارند و هر دو در WebOS LG ، یک پلتفرم کاربر پسند با یک کتابخانه بزرگ از برنامه ها اجرا می شوند.

به طور کلی ، اگر به دقت رنگ دقت نمی کنید ، B9 انتخاب بهتری است ، زیرا عملکرد تقریباً یکسانی را با قیمت پایین تری ارائه می دهد. اما ، اگر می خواهید تلویزیون دقیقاً رنگی بدون نیاز به کالیبراسیون داشته باشید ، با C9 همراه شوید.

4. تلویزیون Q70R سامسونگ

تلویزیون Q70R سامسونگ در بهترین تلویزیون های گیمینگ

سامسونگ Q70R یک تلویزیون 4K چشمگیر از ترکیب QLED با نام تجاری 2019 است.

این تلویزیون با پنل VA است که از کنتراست برجسته ، یکنواختی عالی سیاه و روشنایی برجسته چشمگیر برخوردار است و این تلویزیون را برای هر دو اتاق روشن و تاریک مناسب می کند.

همچنین اسپرت های کم رنگ و کم رنگ شدن محلی ( local dimming ) و طیف گسترده ای از رنگ ، که به تولید رنگهای اشباع و زنده و کمک به تولید نکات برجسته در محتوای HDR کمک می کند. هندلینگ حرکت آن بسیار عالی است.

دارای سرعت تازه ای بومی 120 هرتز و زمان پاسخگویی کم است ، به این ترتیب از ویژگی های اختیاری قاب سیاه برای افزودن بیشتر تاری استفاده نمی کند. علاوه بر این ، این تلویزیون از فناوری نرخ تجدید متغیر FreeSync AMD برای تجربه یک بازی تقریباً بدون اشک ( tear-free ) جلوگیری می کند.

5. تلویزیون Q9F سامسونگ

تلویزیون Q9F سامسونگ در بهترین تلویزیون های گیمینگ

در حالی که OLED ها برای تیره ترین رنگ مشکی بهترین هستند ، فناوری QLED سامسونگ وقتی به رنگ های پر جنب و جوش و تضادهای واضح می رود ، راه را پیش می برد.

Q9F بهترین تلویزیون 4K 2018 و به تبع آن یکی از بهترین تلویزیون های گیمینگ است.

اگرچه اکنون Q90R به عنوان مدل پرچمدار جایگزین شده است ، اما همچنان یک تابلوی نمایش است. علاوه بر این ، اکنون می توانید آن را با نیمی از قیمت انتخاب کنید و این تلویزیون نخبه در واقع مقرون به صرفه است و تقریباً تمام ویژگی های موجود در Q90R جدیدتر (بسیار گرانتر) را دارد.

ویژگی اصلی این فناوری HDR 2000 است که واضح ترین HDR از هر تلویزیون تجاری در دسترس است.

همه چیز در این مورد بسیار فریبنده است ، اما شما در واقع می توانید افزایش قابل توجهی در لرزش نسبت به هر تلویزیون دیگر ، با طیف قابل توجهی از رنگ ها مشاهده کنید.

محتوای 4K خیره کننده به نظر می رسد ، اما تلویزیون همچنین کار فوق العاده ای را برای بالا بردن تصاویر منظم HD و حتی محتوای SD انجام می دهد و باعث می شود رنگی تر و با حرکات نرم تر و لبه ها ایجاد شود.

این یک نمایشگر همه جانبه فوق العاده است. به لطف نمایشگر کامل تصویر LED آرایه ای کامل و صفحه نمایش ضد انعکاس ، تصاویر فوق العاده ای را شاهد خواهید بود.

علاوه بر این ، صدا نیز بسیار خوب است ، که غیر معمولی برای تلویزیون هایی است که چنین تاکید را بر روی هدفون ها و هندزفری ها قرار می دهند.

با استفاده از بلندگوهای SONOS خارجی برای سال ها ، با سایر تلویزیون ها ، در نهایت دریافتیم که Q9F صدای برتر را تحویل می دهد.

تمام کارها با یک تنظیم یک سیم به پایان رسیده است ، به این معنی که شما هیچ خلقی در پشت تلویزیون ندارید ، و یک حالت محیطی که به شما امکان می دهد در هنگام استفاده از آن ، هنر را روی پنل نمایش دهید (یا اجازه دهید آن را درون دیوار شما مخلوط کنند).

تنها افت نزولی؟ زاویه دید محدود است ، بنابراین در صورت تماشای فراتر از 45 درجه ، با از دست دادن لرزش مواجه خواهید شد که با چنین تلویزیون بزرگی که به عنوان محور اتاق شما طراحی شده است ، چنین شکایتی جزئی است.

این یکی از بهترین تلویزیونهای ارزشمند در حال حاضر است.

6. تلویزیون X900F سونی

تلویزیون X900F سونی در بهترین تلویزیون های گیمینگ

اگرچه مجموعه تلویزیونی LCD X900F در سال 2018 به بازار آمد ، اما هنوز هم خیلی در دسترس می باشد.

و به راحتی ، سن نسبی آنها بدان معنی است که آنها هنوز هم در قیمت های انبوه کاهش می یابند.

در حقیقت ، اگر اکنون یکی از این موارد را خراب کنید ، واقعاً یک تلویزیون با برند بزرگ متوسط ​​با قیمت یک سطح ورودی دریافت می کنید.

نکته اصلی موفقیت آن این است که علی رغم قیمت مناسب ، آنها از نور مستقیم LED با کمبود محلی استفاده می کنند – مانند Samsung Q8FN.

در بسیاری از مناطق کم نور “Q8FN” وجود ندارد ، اما داشتن چنین نوع تنظیمات نور پس زمینه برای چنین تلویزیون بازی مقرون به صرفه قابل توجه است.

نتیجه عملکرد کنتراست به مراتب بهتر از آن است که بتوانید از هر تلویزیون دیگری در کلاس قیمت آن استفاده کنید.

و همانطور که در طول این مقاله اشاره کردیم ، عملکرد کنتراست خوب توسط یک صفحه نمایش برای یک تصویر جالب بازی HDR از اهمیت اساسی برخوردار است.

همچنین خبر بسیار خوبی برای سیستم های رنگی Triluminos سری X900F است.

این تلویزیون از پردازش اختصاصی سونی استفاده می کند تا عملکرد رنگی گسترده تر و ظریف تری نسبت به هر تلویزیون دیگری در کلاس قیمت خود داشته باشد.

این بدان معنی است که تصاویر بازی 4K HDR پر جنب و جوش ، غنی تر و دقیق تر به نظر می رسند.

اجتناب ناپذیر برای پول خود ، X900F از نرخ فریم بالای سری LG OLED E8 یا تغییر خودکار حالت بازی و ویژگی های نرخ تجدید متغیر Q8FN سامسونگ پشتیبانی نمی کند.

همچنین ، از آنجا که از مناطق کم نور کمتری نسبت به Q8FN های سامسونگ استفاده می کند ، در بعضی مواقع اگر در برابر پس زمینه های تاریک ظاهر شوید ، می توانید ناهمواری های نوری را در اطراف اشیاء روشن مشاهده کنید.

اگر مجبور باشید از زاویه ای تماشا کنید ، این اغراق می شود.

سری X900F تنها می تواند نیمی از میزان روشنایی حاصل از مدل LCD سامسونگ را به خود اختصاص دهد.

در صورت استفاده از پیش تعیین شده بازی ، این مجموعه عکسهای بسیار خوبی را در اختیار شما قرار می دهد.

نکته آخر اینکه هیچ تلویزیون به اندازه X900F مناسب نیست. تمام آنچه در اینجا مهم است این است که X900F به راحتی بهترین سطح تلویزیون برای بازی در محدوده قیمت خود است.

جمع بندی

با وجود پیشرفت چشمگیر در تولید تلویزیون ها در سال های اخیر ، اکثر تلویزیون ها رضایت بیشتر مردم رو جلب می کنند و برخی تلویزیون ها ، تنها برتری های کوچکی نسبت به برخی دیگر دارند.

پیشنهاد ما این است که بیش از اندازه درگیر جزئیات نشوید.

در این مقاله سعی کردیم بر اساس میزان قیمت مناسب ، کیفیت مطلوب برای اکثریت افراد ، و ویژگی های تلویزیون ها بهترین تلویزیون های گیمینگ را نام ببریم.

Comments (2)

متین شهریاری

دمتون گرم خیلی حال کردم با این مقاله
ما خودمون هم تلویزیون فیلیپس رو داریم درجه یکه برا گیم

    محمد شعبانی

    مرسی از نظر خوبتون